Skip to content

Díl 1. Rekonstrukce bytu a domu – příprava

6. 2. 2024

Koho čeká rekonstrukce bytu nebo domu, tomu se sluší popřát hodně štěstí a pevné nervy. Výsledek sice zpravidla stojí za to, ale před tím vás čeká spousta práce, dřiny, nervů a starostí. Anebo že by to šlo přece jenom hladčeji, bez zbytečných stresů a prodlev? My jsme přesvědčeni že ano a s radostí vám poradíme, jak na to. A začneme jak jinak, hezky od začátku – od samotné přípravy a plánování. Tam totiž stojí základ vašeho úspěchu i neúspěchu.

Rekognoskace terénu

Vojenskou terminologií řečeno, úspěch v bitvě se odvíjí od znalosti bojiště. A jestliže chcete úspěšně rekonstruovat byt, musíte vědět co. Takže ještě než vybouráte první cihlu, důkladně si prohlédněte a prověřte stav zdí, inženýrských sítí, podlah a vůbec všeho co vás napadne. A pakliže si nejste v tomto ohledu příliš jistí, zavolejte si nás a my vám s tímto odhadem rádi pomůžeme.

Sami nebo s firmou?

Touto nabídkou se vlastně dostáváme k další, dosti zásadní otázce. A ta zní: Jste schopni celou rekonstrukci zaštítit vlastními silami, nebo budete potřebovat pomoc a podporu odborníků? V minulých desetiletích bývalo zvykem a trendem si vše zařizovat a provádět svépomocí. Jednak díky finančním úsporám a jednak díky nedostatku spolehlivých a kvalitních firem. Věříme, že tyto překážky už neplatí. Specializovaná firma, která se vyzná, má potřebné znalosti, vybavení a zkušenosti může být k nezaplacení. Ovšem v tom dobrém slova smyslu – může vám ušetřit čas, peníze i starosti.

Čas jsou peníze…

Ostatně, peníze a čas jsou pro rekonstrukci dva velmi důležité indikátory. A ruku na srdce, v těchto ohledech není zrovna dvakrát lehké projekt typu rekonstrukce ukočírovat. Často musíte bohužel volit kompromis mezi rychlostí a dobrou cenou za materiál a služby. Tudíž opět zdůrazňujeme důležitost dobrého plánování a zohlednění určitých rezerv pro případ nenadálých událostí a vícenákladů. Chcete-li ovšem jistotu ještě o řád vyšší, obraťte se bez obav na nás – po prvotní prohlídce a diskusi vám předáme detailní časový plán i rozpočet.

Plán a povolení

I když máte před zahájením rekonstrukce práce a starostí nad hlavu, měli byste si najít čas a kapacity na zařízení alespoň těch nejdůležitějších dokumentů. A v některých případech je to dokonce nutnost. Mluvíme teď hlavně o plánu projektu a potřebných úředních povoleních. Bez nich se totiž nepohnete a pokud ano, riskujete mastnou pokutu a popotahování ze strany státních orgánů. Ale i tyto služby jsme schopni za vás vyřídit bezchybně a bez zbytečných průtahů.

Přechodné bydlení

Náhradní ubytování zatím nenabízíme, ale dobru radu ano. Zejména při větších rekonstrukcí se zamyslete, zda během nich můžete v bytě či domě normálně fungovat, nebo budete potřebovat na pár dní složit hlavu někde jinde, případně si alespoň zajistit místo, kde si můžete odbýt zásadní hygienu. S rekonstrukcí to sice úplně nesouvisí, ale proč si přidělávat starosti, že?

Přečtěte si naše další články

Díl 1. Rekonstrukce bytu a domu – příprava

Díl 1. Rekonstrukce bytu a domu – příprava

Koho čeká rekonstrukce bytu nebo domu, tomu se sluší popřát hodně štěstí a pevné nervy. Výsledek sice zpravidla stojí za…

Díl 2. – Rekonstrukce kuchyně

Díl 2. – Rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukce kuchyně bývá jednou z nejčastějších a také nejnáročnějších vůbec. A když se trochu zamyslíme, je to vcelku logické. Kuchyně je…

Díl 3. – Rekonstrukce koupelny

Díl 3. – Rekonstrukce koupelny

Pokud bychom porovnávali poměr velikosti místnosti a náročnost její rekonstrukce, běžná koupelna by se dost pravděpodobně umístila na prvních příčkách.…

Přečtěte si naše další články