Skip to content

Díl 5.– Rekonstrukce ložnice

14. 4. 2024

A z obývacího pokoje se můžeme plynule přesunout přímo do ložnice. Ta by měla být oázou klidu a odpočinku v každém bytě. Někdo by mohl namítnout, že pokoji určenému pouze ke spaní nemusíme věnovat tolik pozornosti a námahy, opak je ale pravdou. Není žádnou novinkou, že prostředí, ve kterém trávíme obvykle kolem osmi hodin (byť ve spánku) významně ovlivňuje naši pohodu – psychickou i fyzickou. Není tedy na čase se podívat, zda i vaše ložnice nepotřebuje nějakou tu rekonstrukci?

Nová, nebo stávající ložnice?

V některých případech se stává, že v rámci rekonstrukce přesouváme místnosti a jejich účel mezi sebou. Dá rozum, že kuchyň a obývací pokoj jen tak neprohodíte, ale například výměna ložnice za dětský pokoj bývá docela běžná. V tomto případě je nutné zohlednit a prověřit zejména dvě věci.

První je možnost použití původního nábytku. Není totiž výjimkou, že na první pohled shodné pokoje mají nepatrně jiné rozměry, nebo například rozmístění topení. A pak může nastat vcelku nepříjemný problém, kdy kvůli posteli nemůžete zavřít dveře, nebo zjistíte že musíte oželet jeden z nočních stolků.

Druhou věcí, která se vyplatí zkontrolovat je rozmístění zásuvek. Pokud nechcete zasahovat do elektrických rozvodů, jistě přijde vhod použití těch stávajících. V ložnici jich obvykle není potřeba mnoho, ale v dnešní digitální době se bez nich těžko obejdeme úplně.

Jak jsou na tom okna?

V ložnici se více než kdekoliv jinde vyplatí investovat do kvalitních oken. V rušnějších lokalitách může přijít vhod jejich odhlučněná varianta a v případě jejich orientace na východ pak kvalitní zatemňovací žaluzie. Oboje pak přispívá k vašemu komfortu a pohodlnému spánku. Okna by tak měla v rámci rekonstrukce jistě přijít na řadu – alespoň ve fázi plánování a prověřování.

Fantazii se meze nekladou

V rámci rekonstrukce však máte jinak volnou ruku a záleží jen na vaší představivosti. Nemusíte se držet zajetých kolejí a zavedených zvyklostí. Při současném sortimentu na trhu stavebnin a dekorací domácností můžete vaši ložnici stylizovat, jak vás napadne.

Pokud jste ale zaměření spíše na praktickou stránku věci, může být dobrým typem využití úložných míst, které ložnice nabízí. Zajímavým řešením mohou být vestavěné, či stropní skříně, které i v malém prostoru skýtají velké možnosti. V kombinace s vhodně zvolenou zrcadlovou stěnou tak získáte praktický doplněk, který navíc opticky zvětší i rozměrově chudší pokoj.

Dnes jsme se tedy zaměřili spíše na estetickou stránku rekonstrukce. I zde ale může přijít ke slovu bourací kladivo. Pakliže máte jakékoliv dotazy, nebo máte zájem o naši pomoc, neváhejte se nám ozvat. Společně vaši věc probereme a najdeme to nejlepší řešení.

Přečtěte si další díly našeho seriálu

Díl 7. Tipy a rady – Kde a jak nakupovat materiál?

Díl 7. Tipy a rady – Kde a jak nakupovat…

Na tuto otázku existuje poměrně jednoduchá odpověď. Nakupovat materiál byste měli výhodně a u kvalitních prodejců 🙂 Jenže víme, že…

Díl 6. – Rekonstrukce dětského pokoje

Díl 6. – Rekonstrukce dětského pokoje

Tak jako jsou rekonstrukce koupelen a kuchyní náročné z hlediska řemeslného a rekonstrukce ložnic a obývacích pokojů z pohledu vizuálního, můžeme rekonstrukce…

Díl 5.– Rekonstrukce ložnice

Díl 5.– Rekonstrukce ložnice

A z obývacího pokoje se můžeme plynule přesunout přímo do ložnice. Ta by měla být oázou klidu a odpočinku v každém bytě.…